zofim.org.il
  
 


 
גרעין המרכז הארצי לצופיות
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » גרעין המרכז הארצי לצופיות » כתבה: ארזתם לבד?

תמונת מגזין ארזתם לבד? פורסם על ידי עומר ליבנה
בתאריך 10/10/2011
בכתבה זו צפו 16562 גולשים

בזמן זה של השנה אנחנו נכנסים לתקופה מאוד כיפית- חופש! אז מעבר לבילויים עם חברים אנחנו גם מטיילים במסגרות השבטיות השונות שלנו או במילים אחרות – טיולי פתי"ש הגיעו עלינו לטובה! או טיולי חנוכה שכבר נראים באופק.

עכשיו תנסו לדמיין את הסיטואציה הזו- אתם עומדים בחדר, מחר יש את טיול פתי"ש של השבט שלכם, טיול שאתם מחכים לו הרבה, והגיע הזמן להתחיל לארוז. עכשיו איזה תרמיל כדאי לנו לקחת?! אולי את התרמיל שקיבלנו מהעבודה של אבא (שבינינו הוא יותר גדול מכם פי 2) או שניקח תרמיל שיש לו תמיכה מסוימת לגב, תיק עם גב קשיח לדוגמא, כדי שאחרי הטיול מרוצים ושבעים מהרבה ממתקים וחוויות לא יכאב לנו הגב. אבל אתם יודעים מה, גם אם תיקחו תיק עם מערכת גב כלשהי, אם תעמיסו אותו בהרבה דברים כבדים, או שלא תהדקו את הרצועות כתפיים או שעל הבטן, כל התמיכה של התרמיל המיוחד שבחרנו לפני הטיול לא שווה כלום. עכשיו גם לאלו מכם שאוהבים להעמיס בממתקים וכו' בטיולים השבטיים, כדאי אולי, בטיולים שכן יש לנו 2 תיקים (אחד גדול באוטובוס, ואחד קטן על הגב) כדאי לשמור חלק מהממתקים בתיק הגדול כדי להוריד מהעומס מהגב.

בהקשר של בחירת התיק אני ממליץ לבחור תיק שבנוסף למערכת גב נוחה ובריאה, יש לו אפשרויות שעושות את הטיול איתו יותר נוח לדוגמא; גישה נוחה לבקבוק מים, כיסים באזור המותניים, כיסים מעל הראש וכו'. בד"כ לא חייבים לקנות תיק מהחברה הכי יקרה כדי לבנות על איכות, אלא לפעמים החברות הגדולות מבקשות יותר כסף על מותג (כולנו מכירים את זה :-]). בנוסף לכל כדאי לפנות לחנויות עודפים של ציוד טיולים כדי לקנות ציוד טוב במחירים זולים.

מעבר לסוג התרמיל מה שגם חשוב הוא אופן האריזה של הציוד שלכם. לפני האריזה הראשונית, בין אם זה בבית יום לפני, או ממש דקות ספורות לפני היציאה לטיול תסתכלו על כל הציוד שאתם רוצים לקחת איתכם בתיק, ותמיינו אותו בערך לשלוש קבוצות לפי משקל, עכשיו תכניסו את הציוד לתרמיל בסדר כזה: הפריטים הכי קלים נכנסים קודם ורק לאחר מכן הפריטים הבינוניים ואז הכי כבדים למעלה. את בקבוקי המים שימו בתאים המיועדים להם בצדדי התיק ואם יש רצועות להדק את החלק הגבוה שלהם לתיק אז תהדקו (ואם אין אז תוכלו להדק אותם עם חבל פשוט).

נושא אחרון וחביב, כמות הציוד שאנחנו לוקחים איתנו לטיול. זה נושא שנאלצתי ללמוד את מוסר ההשכל שלו בדרך הקשה, אחרי הרבה טיולים שבהם כאב לי הגב / לא היה לי נוח / מקום בתיק. בסופו של דבר למדתי, שאין סיבה לקחת 4 זוגות מכנסיים לטיול של 4 ימים. או למשל לקחת 4 זוגות תחתונים לטיול של 4 ימים, כי דוגרי, למי יש את הכוח ואת הזמן להחליף בגדים. או לדוגמא, למה לי להביא כרית? לא יהיה לי נוח ללכת איתה במסלול, והיא תופסת סתם מקום בתיק. העצה שלי בתחום הזה היא כזו- לכו עם קצת ציוד: נייר טואלט, מים, חולצה אחת להחלפה, קצת אוכל, וכובע, ואם הטיול הוא ליותר מיום אחד עם כל הציוד על הגב, אז קחו גם איזה פנס קטן (אבל איכותי), אולי סוללות ספייר, שק"ש (ברור), וגם בגדים חמים!

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה